Комерційні LED екрани

Illustration

Екран як бізнесОдин з найбільш привабливих напрямків використання відеоекранів - це здача клієнтам в оренду для розміщення рекламних роликів.Даний напрямок може бути, як самостійним бізнесом, так і засобом додаткового доходу при розміщенні екрану на фасаді вашого будинку.
На відміну від традиційних рекламних носіїв, коли в оренду здається площа, у випадку зі світлодіодним екраном, в оренду здається час показу відеоролика.Переваги світлодіодних екранів очевидні: висока яскравість, динамічність картинки, великий обсяг інформації, що відображається.Тому в усьому світі світлодіодні екрани поступово витісняють стандартні засоби зовнішньої реклами.

Наведемо усереднений розрахунок окупності світлодіодного екрана 6х3 м. Такий формат екрану відповідає стандартному розміру білбордів, які давно і стійко зайняли свою нішу в outdoor рекламі на вулицях наших міст.
Дохідна частинаПри використанні білборда в оренду здається 1 рекламна площина одному клієнту в місяць. Розміщення реклами на білборді різниться за вартістю в залежності від міста та місця і становить від 5 до 27 тис. грн*. Відповідним буде і дохід в місяць від здачі вашої площині в оренду.

Illustration
Illustration

При використанні світлодіодного екрана продається час показу.Час показу, як правило, складається з 5 хвилинних блоків, які своєю чергою складаються з рекламних роликів тривалістю від 10 до 20 секунд кожен.5 хвилин = 300 секунд. 300 секунд ділимо на тривалість одного ролика 10 секунд = 30 клієнтів на місяць.
Відповідно, один світлодіодний екран може замінити до 30 стандартних рекламних білбордів.Множимо вартість розміщення на кількість клієнтів і отримуємо суму, яку принесе світлодіодний екран.

Видаткова частинаВуличний світлодіодний повнокольоровий екран P10 RGB SMD з кроком пікселя 10 мм і розміром 576х288 см коштуватиме близько 340 тис. грн*. Монтаж, залежно від складності, буде вартувати 20-30 тис. грн*. Металоконструкція, в разі необхідності, коштуватиме 25-30 тис. грн*. Проєктна документація - близько 30 тис. грн*. Дозвільна документація та ін. витрати обійдуться умовно в 50 тис. грн*.
Разом: початкові інвестиції 480 тис. грн*.До постійних щомісячних витрат необхідно віднести оплату електроенергії.

Illustration
Illustration

Світлодіодний екран 576х288 см споживає в середньому 5 кВт⋅год.Припускаємо, що режим роботи екрану 20 годин на добу.Добове споживання електроенергії складе 100 кВт.Тариф на електроенергію становить 1,65 грн* за 1 кВт⋅год.Разом витрати на електроенергію складуть орієнтовно 1,65х100х30 = 4950 грн*. Округлимо до 5 тис. грн*.
Вартість розміщення відеоролика залежить від місця розміщення екрану. Усереднене значення 8 тис. грн*.8 тис. грн*х30 клієнтів = 240 тис. грн / міс*.

Висновок:прогнозований термін окупності світлодіодного екрана 5-6 місяців.
Зрозуміло, що розрахунок окупності є досить умовним і не може бути взятий за основу як готовий бізнес-план. Не враховано можливі витрати на заробітну плату менеджера з реклами, хоча це можна віддати на аутсорсинг за 10-15%, непередбачені витрати та т.п. Але навіть при самих песимістичних прогнозах вихід на самоокупність не повинен перевищити 7-8 місяців.
* Станом на середину 2020 року.

Illustration